Про наш заклад

Головна мета закладу дошкільної освіти:
- збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей;
- формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів;
- забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;
- виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.
Пріоритетні завдання:
- створення безпечного, комфортного, інклюзивного середовища для всіх учасників освітнього процесу;
- підвищення якості освітньої діяльності ;
- формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку;
- налагодження тісної комунікації з батьківською громадою.
Мережа та контингент груп
- 1 група раннього віку (інклюзивна)
- 2 групи молодшого дошкільного віку (загального розвитку)
- 4 групи середнього дошкільного віку (інклюзивні)
- 3 групи старшого дошкільного віку (2- логопедичні,1-а інклюзивна)
- В логопедичних групах перебуває – 37 дітей.
- З інклюзивним навчанням функціонує 6 груп, в яких поряд з нормово-типовими дітьми дошкільна освіта надається 19- ти дітям з особливими освітніми потребами.Здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами здійснюється за окремими програмами і методиками, розробленими на основі Базового компонента дошкільної освіти, на підставі висновку ІРЦ, індивідуальної програми розвитку.
Матеріально-технічна база
- Для забезпечення успішного виконання завдань освітнього процесу в дошкільному закладі функціонують:
- 2 музичні зали;
- спортивна зала;
- хореографічна зала;
- окремі кабінети для спеціалістів (вчителів-логопедів, вчителя-дефектолога, практичного психолога, музичних керівників, інструктора з фізкультури);
- облаштована знідно вимог ресурсна кімната для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
До послуг дітей-
- 10 ігрових майданчиків,
- 10 групових кімнат,
- 10 спалень,
- 10 роздягалень.
Також є окремі пиміщення для працівників закладу:
- медичний блок,
- харчоблок,
- пральня,
- кабінет завідувача господарством,
- адміністративний блок (кабінет директора, бухгалтерської служби,діловод), приміщення –кладові – 3, приміщення для технічних працівників.
Земельна ділянка закладу складає – 1,03га
Площа будівлі закладу – 1845 м2
Облаштовано найпростіше укриття місткістю 358 осіб.
В закладі наявні- технічні засоби навчання- підключено до мережі Інтернет, встановлено маршрутизатори, наявні стаціонарних комп’ютери та ноутбуки, акустичних системи, мультимедійний центр, магнітофон, фортепіано.
Організація харчування
- В закладі витримується 3-разовий режим харчування. Для раціонального харчування дітей на основі орієнтовного чотирьохтижневого перспективного меню для закладів дошкільної освіти та з урахуванням наявності продуктів складалося щоденне меню.У закладі постійно здійснюється контроль за харчуванням дітей, станом їхнього здоров’я. В основу раціонального харчування входять збалансована кількість білків, вуглеводів і жирів, що надходять в організм з їжею, а також достатня кількість вітамінів, мінералів.
Робота з батьками та громадськістю
- Основними партнерами у вихованні і розвитку дітей є батьки. Головна стратегія роботи з батьками – узгодженість та спільне з батьками виховання та розвиток дітей, співробітництво, диференціація та індивідуальний підхід до кожної родини, відкритість.Зміст роботи закладу дошкільної освіти з сім’єю включає в себе:
- спільна діяльність у вирішенні питань виховання дітей;
- відкритість та прозорість ;
- просвітницька робота;
- залучення батьків до активної участі в освітньому процесі;
- надання допомоги з питань виховання , навчання та розвитку дітей.
Партнери Хмельницького закладу дошкільної освіти № 43 «Горобинка»:
- Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради;
- Хмельницький навчально-виховний комплекс № 6
- Хмельницький обласний академічний театр ляльок;
- Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти;
- Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія;
- Хмельницький інклюзивно-ресурсний центр № 1.
Третій рік поспіль колектив закладу працює в нових реаліях- спочатку короно вірусної хвороби, а з 24.02.2022 року- воєнного стану. Приймаємо виклики, вирішуємо основні питання діяльності закладу та забезпечуємо надання якісних освітніх послуг нашим вихованцям.
Історична довідка
- У 1976 році на карті дошкільної освіти м.Хмельницького з’явився дошкільний виховний заклад № 43 «Горобинка» з проектною потужністю 140 місць з подальшою реконструкцією на 225 місць. Саме тоді вперше перед малюками гостинно відчинилися двері «Горобинки».Протягом 1976-1995 р.р. ДНЗ № 43 був одним з найбільших і найкращих дошкільних закладів міста. В садочку функціонувало 16 груп для дітей дошкільного віку.У 1995 році відповідно до рішення виконкому Хмельницької міської ради від 25.05.1995 року за № 391; наказу по Хмельницькому міському відділу від 30.05.1995 року № 299-Д з 01.08.1995 року дошкільний виховний заклад № 43 заклад був закритий, а приміщення перепрофільовані під початкові класи школи, основні засоби, документація були передані на баланс Хмельницької ЗОШ № 5.(з 2000-го року – Хмельницький навчально –виховний комплекс № 6 -далі НВК № 6);)1995 – 2006 р.р. – початкова школа НВК № 62006 – 2007р.р.- розпочалось розширення мережі дошкільних груп та скорочення кількості класів, в приміщенні садка було відкрито 4 групи для дітей дошкільного віку, які входили до складу ХДНЗ № 28 «Пролісок»2007- 2012 р.р. –дошкільний підрозділ НВК № 6 (кількість групЗ 02.01.2013 р.–шляхом виділу з НВК № 6 – створено Хмельницький дошкільний навчальний заклад № 43 «Горобинка» (рішення 17-ї сесії Хмельницької міської ради від 27.06.2012 р. № 4).З 02 січня 2013 року Хмельницький дошкільний навчальний заклад № 43 «Горобинка» (далі ДНЗ № 43) функціонує як самостійна юридична одиниця.З січня 2013 року на посаду завідуючої ДНЗ № 43 «Горобинка» була призначена Гаврилюк С.В.Розпочалась нова історія садочка, а саме – відкриття нових груп,капітальні ремонти групових приміщень, кабінетів,коридорів, сходових клітин, приведення до ладу території, ігрових майданчиків, оновлення матеріально-технічної бази закладу.Основними пріоритетами напрямками у роботі керівника є :
- створення безпечних умов перебування усіх учасників освітнього процесу в закладі;
- надання якісних освітніх послуг дітям раннього та дошкільного віку, дітям з ООП;
- оновлення системи управління;
- створення умови для самоосвітньої діяльності педагогів та підвищенню їх професійного розвитку;
- забезпечення належного предметно-розвивального середовища ;
- відкритість у роботі з батьками та громадськістю
Вдале планування адміністративно-господарської діяльності закладу освіти: дотримання трудового законодавства, збереження матеріально-технічної бази закладу, забезпечення дотримання санітарно-гігієнічних норм, правил техніки безпеки, безпечної життєдіяльності дітей дозволило створити оптимальні умови для роботи колективу й виховання дітей. поле, поновлене обладнання у фізкультурну залу, тощо.
З 2013 по 2018 р.р. – в садочку відкрилось 4 групи .
З 2017 року заклад розпочинає впроваджувати інклюзивну форму освіти.
Спочатку 1- а група, а станом на 01.09.2022 року – 8 груп. В закладі створені умови для доступного, безпечного перебування дітей з особливими освітніми потребами, відкрита ресурсна кімната з відповідним обладнанням корекційно-розвивального характеру, реабілітаційне обладнання , з даною категорією дітей працюють педагоги-спеціалісти: асистенти вихователів, вчителі-логопеди, вчитель-дефектолог,реабілітолог, які допомагають їм розвиватися, набувати соціального досвіду і пізнавати світ.
В 2020 році в Хмельницькому дошкільному закладі функціонувало 13 груп- кількість дітей – 265..
В липні 2021 року -відповідно рішення 7-ї сесії ХМР від 14.07.2021 року № 25 – змінено найменування Хмельницького дошкільного навчального закладу №43 «Горобинка» на Хмельницький заклад дошкільної освіти №43 «Горобинка» Хмельницької міської ради Хмельницької області.
З січня 2022 року згідно рішення десятої сесії Хмельницької міської ради від 15.12.2021 року № 49 «Про переведення закладів освіти Хмельницької міської територіальної громади на самостійне ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності» з 01.01.2022 року Хмельницький заклад дошкільної освіти № 43 «Горобинка» переведено на самостійне ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності.